DEĞERLİ TAŞLAR VE ANLAMLARI

Posted on Updated on

AYTAŞI

            Aytaşı,bazı kaynaklarda toprak ana taşı, olarak da geçmektedir.Ay taşı ismini,parlak ve canlı ışığını yansıtan, dolunaydan almaktadır.

            Aytaşı daha çok Brezilya, Madagaskar, Amerika, Sri Lanka, Burma, Almanya, Hindistan, Tanzanya, Meksika’da çıkarılmaktadır.

            Aytaşı ,2.,3. ve 4.çakramızla ilgili bir taştır. 2. çakra , cinsel (sakral) çakramızdır. Bağırsaklar,mesane,dalak rahim ve cinsel organların bulunduğu bölümlerdir.Bu organların hastalıklarına iyi gelmektedir. Kadınların menstrasyon dönemlerinin düzene girmesinde etkilidir.Diğer etkili olduğu çakra 3.çakramızdır.3.çakramız göbek deliğimiz ile göğüs kafesimiz arasında yer alan bölgedir.Mide bölgesi olarak adlandırılır.Bu bölgede yer alan organ rahatsızlıklarının tedavisinde kullanılır. Aytaşının bilinen en önemli özelliği ise iştahı dengelemesidir.Aşırılığa kaçan yemek yeme isteğini engeller.Sadece iştah değil tüm davranışlarımızda aşırıklıkları dengeleyen bir taştır.Ayın sakin görüntüsü gibi davranışlarımıza  sakinlik getirir. 4.çakramız olan kalp çakramıza da iyi gelen aytaşı kalp,göğüs,solunum yolları, akciğerler  ile ilgili olan hastalıkların tedavisinde kullanılır..Kalp çakrasını etkileyen aytaşı bu özelliğinden dolayı Hindistan da kutsal taş olarak kabul görmüştür.Sevgilerin taşıması gerektiğine inanılan sevgi taşı olarak adlandırılmıştır.

            Aytaşı yıldızı düşük olanların taşıdır.Nazara karşı etkili bir taştır.

            Aytaşının renkleri, gümüşi bir parlaklıkla beyaz, gökyüzü mavisi, pembe ve turuncu renklerde bulunur.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s